RM JMK105BJ224KV-M TAIYO YUDEN
RM JMK105BJ224KV-M Images
Please contact us for more photos of RM JMK105BJ224KV-M
Part Number RM JMK105BJ224KV-M
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.22uF 6.3V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level RM JMK105BJ224KV-M
Datasheet download RM JMK105BJ224KV-M.pdf
Request Quotation for RM JMK105BJ224KV-M
RM JMK105BJ224KV-M Specifications
Part Number RM JMK105BJ224KV-M
Dielectric X5R
Supplier Package 0402
Maximum Processing Temperature 260 °C
Tolerance 10 %
Package/Case 0402
Pin Count 2
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Voltage(DC) 6.3 V
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 85 °C
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Construction Flat
Case Size 0402
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Tin Over Nickel
Capacitance Value 0.22 uF
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm